kontrola dostępu

kontrola dostępu

 

Systemy kontroli dostępu wykorzystywane są wszędzie tam gdzie jest potrzeba ograniczenia dostępu osobom nieupoważnionym, systemy takie możemy zobaczyć w biurowcach, szkołach i uczelniach a także w hotelach, szpitalach, gdzie każde z ważniejszych drzwi otwierane są za pomocą plastikowej karty lub kodu.

 

Dzięki takim rozwiązaniom można określić kiedy ktoś ma mieć dostęp do danej strefy, a kiedy nie, bez konieczności stosowania kluczy. Każde otwarcie drzwi jest rejestrowane do systemu, włącznie z godziną i osobą która posługuje się daną kartą. Nie trzeba nosić kluczy, dostęp do strefy można odciąć w ciągu kilkunastu sekund poprzez wykasowanie karty z systemu, gdzie w przypadku kluczy nie jest tak prosto.

 

Klasyczne systemy KD działają w oparciu o urządzenia wykonawcze: zamknięcia elektryczne (zwory elektromagnetyczne i elektrozaczepy), bramki różnych typów, szlabany itp.


Urządzenia te sterowane mogą być przez czytniki kart magnetycznych, chipowych i zbliżeniowych, szyfratory, piloty radiowe lub czytniki biometryczne. Zespoły składające się z urządzenia wykonawczego i czytników mogą pracować autonomicznie lub w sieci jako nadzorowane i sterowane z jednego stanowiska w czasie rzeczywistym.

 

Na życzenie Klienta każdy system KD może zostać wyposażony w wyspecjalizowane czytniki i oprogramowanie umożliwiające rejestrację czasu pracy, a także współpracować z systemami SSWiN i telewizji dozorowej.

 

 

Działamy na terenie miast: Gliwice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Świętochłowice, oraz wg. przyjętego zlecenia.
Copyright © 2013 ELTECH - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl